Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Firmy rekomendowane dla parafii i zakonów

Twoje konto

Polecamy

31 Maja 2019

Biblia – droga do Życia

Szanowni Państwo, Biblia, jako kierowane przez wieki historii zaproszenie na Drogę prowadzącą do Jezusa Chrystusa, jest czwartym, ostatnim z zaplanowanych „kroków” wprowadzających na drogę chrześcijańskiego życia. Nie tylko „teoretycznego poznania chrześcijaństwa”, ale wejścia ścieżkami swojego życia na drogę, jaką jest Jezus Chrystus. Księgi biblijne zawierają klucz do odczytania wydarzeń relacji między Bogiem, Panem świata, a ludźmi wszystkich czasów – historii stworzenia i odkupienia od grzechu.
czytaj więcej
24 Maja 2019

Zmartwychwstał, nie ma Go tu! Jest żywy na zawsze!

Wydawnictwo KONTRAST przekazuje w Państwa ręce książkę przybliżającą rzeczywistość Zmartwychwstania Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Więcej, książkę wprowadzającą w tę rzeczywistość. Zmartwychwstał, nie ma Go tu! Jest żywy na zawsze. Autorem jest włoski biblista, jezuita Francesco Rossi de Gasperis; tłumaczem o. Andrzej Koprowski sj. Wychodząc naprzeciw pragnieniu wielu Osób pogłębienia refleksji nad chrześcijaństwem i postawami opartymi o wiarę, podjęliśmy decyzję publikacji czterech tomów, niejako „czterech kroków”.
czytaj więcej
17 Maja 2019

Nowe odczytanie codzienności. Teksty wschodnich i zachodnich Ojców Kościoła

Znać Ojców znaczy przybliżyć się do Boga Ojców. Nie dadzą nam oni, co prawda, odpowiedzi na problemy naszych czasów, tę sami musimy dać; nie zwolnią nas z odpowiedzialności odczytywania Ewangelii w kontekście współczesności, czyniąc z niej program swojego życia. Stanowią jednak skuteczną pomoc na tej drodze. Teksty wczesnochrześcijańskie pokazują nam Kościół pierwszych wieków, wprowadzają w styl i rozumienie obecności w Kościele, wejście poprzez Kościół i w Kościele na drogę, jaką jest Jezus Chrystus.
czytaj więcej
10 Maja 2019

Na skrzyżowaniu dróg (Ekklesia). Jak Jezus Chrystus dla nas tworzył swój Kościół

Na skrzyżowaniu dróg (Ekklesia). Jak Jezus Chrystus dla nas tworzył swój Kościół – to publikacja o Kościele. Książka, która swoją formą przypomina album, przedstawia zamysł Boga względem człowieka, wyrażający się w nieustannym proponowaniu mu drogi odkupienia, by podążając nią, mógł on po-wrócić do zażyłości ukazanej w Księdze Rodzaju i by ponownie odnalazł się odpowiedzialnym za ład w Bożym świecie. Punktem kulminacyjnym tej Boskiej propozycji jest osoba Jezusa Chrystusa i Jego dzieło.
czytaj więcej
10 Maja 2019

Czy potrafimy przepowiadać Ewangelię współcześnie? Cykl „Fundamenty chrześcijaństwa”

Parafie są miejscem, gdzie na różne sposoby staramy się przybliżyć Osobę Jezusa Chrystusa, Ewangelię, Kościół jako wspólnotę wiary; przełamać anonimowość środowiska społecznego. Wiele osób świeckich, też część młodzieży, jest coraz bardziej wrażliwa na te treści, ale potrzebuje informacji. Szczególną okazją jest katecheza, przygotowanie rodziców do chrztu i bierzmowania ich dzieci; katecheza dorosłych; duszpasterstwo akademickie. Próbą wyjścia na przeciw jest seria czterech książek, niejako czterech kroków.
czytaj więcej
23 Stycznia 2019

Nowe rozwiązania sanitarne w remontach obiektów zabytkowych

Adaptacja obiektów zabytkowych do nowych funkcji lub przeprowadzanie w nich remontów jest dziś zjawiskiem powszechnym. Wymogi funkcjonalne ciągle się zmieniają, a budowle – nie, tym bardziej, jeśli zabiegamy o to, by zabytek utrzymywał swoją pierwotną, autentyczną formę. Im starsza budowla tym dostosowanie do nowych funkcji wymaga poważniejszych ingerencji modernizacyjnych. Wzrastają tym samym sprzeczności pomiędzy kluczowymi w konserwacji zabytków dążeniami do zachowania ich autentyzmu i integralności, a koniecznymi przekształceniami dostosowującymi je do nowych funkcji.
czytaj więcej
28 Lipca 2018

Ekonomiczne i skuteczne ogrzewanie kościołów

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska oraz konsultacji z ekspertem podczas konferencji „Obiekty Sakralne” w Poznaniu, 5 września 2018 w Muzeum Archidiecezjalnym. Automatik Elektrociepło - posiadamy ponad 20-letnie doświadczenie w branży grzewczej - ogrzewanie elektryczne. Nasza firma zyskała uznanie licznych klientów dzięki kompleksowej obsłudze od doradztwa poprzez projekt, pomoc formalną u dostawcy energii, profesjonalne wykonawstwo całości systemu grzewczego oraz obsługę serwisową.
czytaj więcej
30 Kwietnia 2018

Relikwiarze Jana Pawła II dostępne na rynku

Papież Jan Paweł II jest jednym z najbardziej zapamiętanych papieży w czasach współczesnych. Pomógł kościołowi katolickiemu przejść przez najbardziej burzliwe czasy i zapewnił mu wyraźne stanowisko moralne. Wskazał dobry kierunek. Odegrał także ważną rolę w przejściu od komunizmu do większej demokracji w Europie Wschodniej. Nic więc dziwnego, że każdy Polak mocno nosi pamięć o tym wielkim papieżu w swoim sercu, a liczne relikwiarze pozwalają namacalnie uwiecznić jego dzieło.
czytaj więcej
28 Czerwca 2015

Kościół przyjmuje „zielony” kolor - czas na odnawialne źródła energii

Po miesiącach oczekiwań papież Franciszek ogłosił swoją drugą encyklikę Laudato Si’: Poświęcona trosce o wspólny dom, zwaną potocznie „zieloną encykliką”. Encykliki to rodzaj dokumentów papieskich najwyższego szczebla, w których papież porusza najistotniejsze kwestie związane z wiarą we współczesnym świecie. W swoim 245-paragrafowym dokumencie Franciszek dotyka wielu kwestii, z którymi zmaga się planeta w dzisiejszych czasach: zmian klimatu, braku wody, utraty różnorodności biologicznej, hodowli zwierząt, genetycznie zmodyfikowanych organizmów czy odnawialnych źródeł energii.
czytaj więcej
07 Listopada 2014

Zagospodarowanie wody deszczowej - wyzwanie dla nowoczesnego budownictwa

Odpowiednie rozwiązanie zagadnienia zagospodarowania wody deszczowej stanowi obecnie bardzo istotne zadanie podczas realizacji inwestycji budowlanych. Tendencje, które obserwujemy, tj. intensywne zabudowywanie naturalnych powierzchni zielonych (i tym samym ich uszczelnianie), rosnące zagrożenie powodziowe, zakłócanie naturalnej gospodarki wodnej, a także odczuwalna zmiana klimatu wskazują na rosnącą wagę tego zagadnienia.
czytaj więcej
1  2