Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

09 Listopada 2019

Historia zapisana w płytkach.

Płytki odtwarzane są zgodnie z historycznymi wymogami. Identyczne pod względem kolorystyki, formy, wielkości i charakteru jak oryginalne, dzięki czemu są żywą repliką płytek podłogowych i ściennych. Fabryki niemieckie produkują jednokolorowe płytki ścienne z powierzchnią craquele, płytki zdobione – bordiury, płytki narożnikowe, cokoły, płytki gresowe jedno- i wielokolorowe, płytki sześcio- i ośmiokątne ze wstawkami oraz płytki stopnicowe. Dzięki zastosowaniu efektu craquele, tzn. bardzo drobnych pęknięć na powierzchni szkliwa, uzyskiwanego dzięki wykorzystaniu różnych współczynników rozszerzalności, glazury i glinki płytki ścienne wyglądają jak oryginalne. W procesie produkcji, przy ochładzaniu, glazura na powierzchni kurczy się bardziej niż spód z glinki. Powstające naprężenia powodują powstawanie drobnych rys, jednak nie wpływa to na trwałość i utrzymanie płytek w czystości.


Historyczne płytki wytwarzane są według najpiękniejszych wzorów płytek secesyjnych, najznamienitszych artystów niemieckich z XIX w. i początku XX w. Większość produktów posiada powierzchnię uszlachetnioną w systemie Kerasiegel. Płytki historyczne gresowe są mrozoodporne, odporne na ścieranie i zabrudzenia. Można je stosować zarówno do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym, jak i tarasów i balkonów.

Fabryki płytek historycznych odtwarzają również stare, istniejące już wzory, oraz wykonują płytki na indywidualne zamówienia klienta.

Producent przykłada ogromną wagę do wiernego odwzorowania płytek w stosunku do oryginału zarówno pod względem motywu, kolorystyki, jak i charakteru.

Więcej na www.labe.com.pl