Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

14 Października 2020

Ogrzewanie nadmuchowe - system wielofunkcyjny na zimę i na lato.

Specyfiką obiektów sakralnych jest to, że w czasie zimowych pór roku budynek jest najczęściej bardzo słabo ogrzany, latem zaś w środku panują gorąco i duchota. Rozwiązaniem tego problemu jest instalacja ogrzewania nadmuchowego która zimą ogrzewa, latem klimatyzuje i ponadto zapewnia całoroczną wentylację.
czytaj więcej
15 Listopada 2017

Rozwiązania firmy De Dietrich dla obiektów sakralnych

De Dietrich jest najstarszą marką w branży grzewczej na świecie, której tradycje sięgają roku 1684. W 2009 roku, po połączeniu grupy De Dietrich, Remeha i Baxi Group, powstało trzecie co wielkości przedsiębiorstwo w Europie w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań klimatycznych, wytwarzania ciepłej wody i usług – grupa BDR Thermea. Firma koncentruje się na zapewnieniu swoim Klientom wysokiego komfortu, oszczędności energii oraz ograniczeniu emisji substancji szkodliwych do środowiska.
czytaj więcej
03 Czerwca 2016

Pompa ciepła NIBE-tanie i komfortowe ogrzewanie obiektów sakralnych

W większości parafii koszty ogrzewania kościoła i plebanii to jedna z największych pozycji z budżecie. W dzisiejszych czasach komfort cieplny podczas mszy czy katechezy jest bardzo ważny i pożądany, szczególnie w naszym chłodnym polskim klimacie. Jakie źródło ciepła jest najtańsze w użytkowaniu i jednocześnie najbardziej komfortowe przy ograniczonych zasobach ludzkich do obsługi kotłowni?
czytaj więcej
11 Lutego 2014

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii przy budowie Zespołu Rekreacyjno-Wypoczynkowego w Kamieniu Śląskim

W dwóch dużych obiektach w Kamieniu Śląskim - w Zespole Turystyczno-Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym Caritas Diecezji Opolskiej Sebastianeum Silesiacum oraz w tamtejszym pałacu mieszczącym Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego - zrealizowano dwa projekty instalacji układu solarnego i pomp ciepła na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej i technologicznej.
czytaj więcej