Obiekty Sakralne e-Katalog firm dla parafii

Firmy rekomendowane dla parafii i zakonów

Twoje konto

Polecamy

26 Października 2015

Relacja z konferencji w Tarnowie

Wykład na temat możliwości pozyskiwania funduszy unijnych na budowę, renowację, wyposażenie i zabezpieczenie obiektów sakralnych przez instytucje kościelne otworzył 54. edycję konferencji „Obiekty Sakralne”, która odbyła się 21 października 2015 roku w urokliwym Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie – największym seminarium duchownym w Europie pod względem ilości studentów.
czytaj więcej
16 Grudnia 2014

Podsumowanie targów MEMENTO Poznań

Za nami VII, jakże udana edycja targów MEMENTO, które Międzynarodowe Targi Poznańskie zorganizowały po raz kolejny z Polskim Stowarzyszeniem Pogrzebowym. Łącząc doświadczenie w organizacji imprez targowych, zaplecze logistyczne ze znajomością branży funeralnej, mogliśmy przygotować wydarzenie, dzięki któremu Poznań, na długo zapadnie w pamięci, jako funeralna stolica Polski.
czytaj więcej
03 Czerwca 2014

Relacja z Konferencji w Krasiczynie

"Z troską i sercem do zabytków" - referat dr Grażyny Stojak, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków stał się punktem wyjścia do szerokiej dyskusji podczas konferencji "Obiekty Sakralne", która 3 czerwca 2014 odbyła się w Zespole Zamkowo-Parkowym w Krasiczynie.
czytaj więcej
06 Marca 2014

Relacja z Konferencji w Łomży

Przy ochronie i opiece nad zabytkowymi obiektami sakralnymi ważne jest, aby połączyć siły i działać na rzecz dobra wspólnego. W końcu to na gospodarzach tych obiektów oraz przedsiębiorcach świadczących dla nich profesjonalne usługi spoczywa ogromna odpowiedzialność. Dlatego firma Operante od lat pomaga w nawiązaniu kontaktów między zainteresowanymi.
czytaj więcej
18 Listopada 2013

Targi Sakralia pod znakiem energooszczędności

Małe parafialne elektrownie słoneczne oraz energooszczędne technologie budowy i remontowania kościołów to najważniejsze tematy Targów Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA, które odbyły się w Poznaniu od 5 do 7 listopada 2013 r. Dla uczestniczących w nich kapłanów, osób życia konsekrowanego, przedstawicieli rad parafialnych i katechetów targi te już po raz czwarty były okazją do zapoznania się z innowacyjną ofertą rynku.
czytaj więcej
31 Października 2013

SAKRALIA 2013 – energia dla parafii

Wykorzystanie energii słonecznej do ogrzewania i oświetlenia kościołów, plebanii i kompleksów klasztornych, a także remonty obiektów sakralnych i budynków kościelnych to dwa główne tematy konferencji towarzyszących Targom Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów SAKRALIA 2013, które odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich od 5 do 7 listopada.
czytaj więcej
31 Października 2013

Kamień w obiektach sakralnych

Największe w Europie Środkowo-Wschodniej Targi Branży Kamieniarskiej KAMIEŃ-STONE odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 6-9 listopada 2013. Wydarzenie to jest okazją do zaprezentowania piękna kamienia w budownictwie i projektowaniu wnętrz, w tym obiektów sakralnych. W tym roku prawie 230 wystawców pokaże m.in. sprowadzany z całego świata kamień naturalny wykorzystywany w budowlach i projektach przestrzennych oraz używany do produkcji nagrobków.
czytaj więcej

Relacja z Konferencji Obiekty Sakralne w Licheniu 18.04.2013

23 wystawców, stu uczestników, profesjonalne wykłady i konkretne pytania. Kolejna, bo już 37 konferencja z cyklu Obiekty Sakralne zorganizowana przez firmę Operante, odbyła się 18 kwietnia w Licheniu. Potwierdziła, że zagadnienia renowacji, remontów, nowoczesnego i ekonomicznego wyposażenia obiektów sakralnych, wciąż są niezmiernie ważne - zarówno dla gospodarzy kościołów, domów modlitwy, zakonów- jak i dla przedsiębiorców specjalizujących się w ofertach kierowanych pod adresem duchownych.
czytaj więcej
22 Kwietnia 2013

Relacja z konferencji w Licheniu

Troska o zachowanie obiektów sakralnych – ich budowę, renowację, wyposażenie i zabezpieczenie była tematem przewodnim 53. edycji konferencji „Obiekty Sakralne”, która odbyła się 24 września 2015 roku w Domu Pielgrzyma „Arka” w Licheniu. Organizatorem spotkania była firma Operante, wydawca portalu ObiektySakralne.pl oraz Katalogu Firm Użytecznych dla Parafii. W konferencji wzięło udział 90 słuchaczy oraz 23 wystawców, którzy wysłuchali 17 wystąpień, dotyczących najnowszych rozwiązań dla parafii.
czytaj więcej
15 Listopada 2012

Relacja z Konferencji Obiekty Sakralne w Krakówie-Łagiewniki 11.10.2012

Z pomocy firmy Operante od lat korzystają gospodarze parafii i wspólnot zakonnych jak i firmy zajmujące się pracami remontowo-budowlanymi. Wiedzą, że doświadczenie, profesjonalizm i znajomość rynku są w tej branży niezbędne. Tak jak i dobre kontakty między zainteresowanymi: gospodarzami parafii, którzy podejmują się trudów odnowy, renowacji czy wyposażenia powierzonych im obiektów sakralnych a jednostkami, które świadczą im profesjonalne usługi. Firma Operante specjalizuje się w tworzeniu takiej platformy od lat.
czytaj więcej
1  2